Minimal Botoks Bodrum ve Minimal Botoks Fiyatları Bodrum, En İyi Botoks Bodrum, Bodrum En İyi Botoks Yapan Doktor için bizi arayabilirsiniz. Minimal Botoks aşırı mimik kullanımına bağlı olarak ciltte ortaya çıkan kırışıklık ve çizgilerin düzeltilmesi için tercih edilir. Genel olarak botoks enjeksiyonu ciltteki kırışıklıkları tedavi eder. Özellikle aşırı mimik kullanımından kaynaklanan cilt kırışıklığını da önüne geçen bir teknik olarak çokça tercih edilir. Bu uygulamada kullanılan toksik madde yüz kaslarının aşırı kullanımını engeller. Gevşemesini sağlar. Ciltteki kırışıklıkların ve çizgilerin boyutunun çok derin olmaması minimal botoks tedavisi yapılırken en önemli şarttır. Bu uygulama kişinin yüz kasları hareketini az bir oranda engeller. Kullanılacak enjeksiyon dozajı kişini yüzündeki deformasyona göre belirlenir. Yüzün doğal ifadesini koruyarak yapılan botoks tedavisi 15 dakika sürer. Ameliyatsız bir uygulamadır. Bir iki gün içerisinde etkisini gösterir.

Minimal Botoks Hangi Bölgelerde Kullanılır?

Minimal Botoks çoğunlukla yüz bölgesinde kullanılır. Bunlar dudak kenarındaki çizgiler, göz çevresindeki kaz ayakları, alındaki yatay çizgiler, iki kaş arasındaki dikey çizgiler olarak sayılabilir. Bunlar dışında boyundaki kırışıklık tedavisi içinde minimal botoks uygulaması kullanılabilir. Terleme tedavisinde de oldukça yaygın olarak kullanılan bu uygulama ayak, koltuk altı, el ve yüzdeki aşırı terleme sorunları içinde çözüm olabiliyor. Uygulamanın etkisi 4 ay olmaktadır. Bu nedenle 6 ayda bir tekrarlanması önerilir. Zaman içerisinde botoks uygulaması etkisi uzayabilir. Etki kişiye göre de değişebilir. Özellikle tekrarlayan uygulamalar etki süresini uzatır. Aşırı mimik kullanımı başladığında ve kırışıklıklar oluştuğunda operasyonun yeniden uygulanması gereklidir.

Minimal Botoks Avantajları

Minimal Botoks enjeksiyonu yapay görünme ve yüzde donuk görüntü oluşması riski azaltmak için geliştirilmiştir. Özellikle aşırı donuk, şaşkın ve gergin ifadeli görünümü engellemek için geliştirilen bu yöntemde yüzdeki her noktaya aynı doz kullanılmaz. Bu alanda minimal botoks enjeksiyonu ciltte kırışıklık oluşturma potansiyeli olan ve aşırı kullanıldığı kaslara uygulanması gereklidir. Bu operasyonlar öncesinde 3D simülasyon cihazları aracılığı ile 3 boyutlu görüntüleri kullanılır. Yüzdeki kırışıklıkların tam olarak tespiti için farklı açılardan yüzün çekilen fotoğrafları kullanılır. Tedavi görecek bireyin yaşı, cilt yapısı, mimik kullanımına göre botoks enjeksiyonu dozajı ayarlanır. Uygulama noktaları da belirlenerek operasyon planlanır. Tedavi sayesinde yüzün yaşlanması kontrol altına alınmış olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir