Çene Botoksu Bodrum, Çene Botoksu Fiyatları Bodrum ve Bodrum Botoks Fiyatları, Bodrum Botoks için bizi arayın. Çene Botoksu, çene bölgesine iki farklı alanda botoks işlemi yapılmaktadır. Bir tanesi masseter botoksu dediğimiz çenenin iki yanındaki çiğneme kasına uygulanan botoks tur. Diğeri çenenin ortasına mentelis kasına uygulanan botoks tur.

Masseter botoksu, diş sıkma botosu denilir. Çünkü diş sıkma nedeniyle oluşmaktadır. Gece diş sıkmak ve diş gıcırdatma masseter kasının çok güçlenmesine neden olur. Masseter kası çok güçlenince hacmi de artar bu nedenle yüzün alt kısmı genişler ve köşeli bir görüntü olur. Masseter kasına yapılacak botoks bu yüzün daha oval olmasını sağlar, yüzün alt bölgesinin daha ince görünür. Diş sıkma şikayeti olan kişilere mutlaka botoks yapılmalıdır. Çünkü diş sıkmak yalnızca kozmetik bir sorun değildir. Aslında çok ciddi bir sağlık sorunudur. Dişlerde aşınma zamanla kırılma ve çene ekleminde sorunlara yol açar. Bu nedenle sağlık açısından mutlaka botoks yapılmalıdır.

Masseter Botoksu Neden Uygulanır?

Çene Botoksu hem estetik açıdan oluşan olumsuz görünümü tedavi amacıyla hem de diş sıkma sorununun tedavisi için kullanılır. Çene yanlarına doğru genişleyen bu şişkinlik tarzındaki büyümeler, yüz şeklini kare bir görüntüye çevirir. Kadınlarda bu yüz hatları daha erkeksi bir ifadeye bile neden olabilir. Bu nedenle çene botoksu tedavisi ile yüz hatlarının daha estetik ve yüz ile uyumlu bir hale getirilmesi söz konusudur. Masseter kasının aşırı büyümesi estetik sorunların yanında uykuda diş gıcırdatma gibi sorunlarına da neden olabilir. Bu durum hem ağrıya neden olabilir, hem de dişlerde hasar ortaya çıkarabilir. Bu sorunları ortadan kaldırmak için masseter botoksu uygulaması kullanılabilir.

Mentalis kasına uygulanan çene botoksu

Mentalis kası çenenin ortasında yer alır. Çenenin pohttps://www.botoksklinigi.com/cene-botoksurtakal kabuğu görüntüsü almasına neden olur. Yani çene girintili çıkıntılı bir hal alır. Çenenin ortasına yani mentalis kasına yapılan botoks çenenin daha düzgün ve genç görünmesini sağlar.

Mentalis kasının güçlü olması genetik bir yatkınlıktır yani bazı kişiler aileden gelen özellik nedeniyle mentalis kası çok güçlüdür, çok güçlü kasılır. Mentalis kası güçlü kasılınca üstündeki deri yani çene pürtüklü görünüm alır. Çene kıvrımı artar, bu çenede yaşlı görünün verir. Çene ortasına yapılan botoks ile mentalis kası eskisi gibi güçlü kasılamaz. Mentalis kasına botoks yapılması çenenin pürüzsüz görünmesini sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir