Alın Botoksu Bodrum, Alın Botoksu Fiyatları Bodrum ve Bodrum Botoks, Bodrum Botoks Fiyatları için bizi arayın. Alın botoks uygulaması çok sık yapılan bir uygulamadır. Çünkü alındaki yatay mimik çizgilerini en iyi azaltan tedavi botokstur.

Alın çizgileri neden oluşur. Alın bölgemizde özellikle kaşları yukarı kaldıran bir kasımız vardır. Bu kas frontalis kasıdır. Frontalis kasını kasıldığında kaşları yukarı çeker ve bu nedenle üzerindeki ciltte yatay kırışıklıklar oluşur. Önceleri mimikle oluşan bu kırışıklıklar hareket bitince normale döner. Yani dinlenme halinde kırışıklık görüşmez. Fakat zamanla bu mimik kırışıklıkları yerleşmeye başlar, yaşımız ilerledikçe hiç hareket yokken de kırışıklıklar kalıcı olur. Kalıcı hale gelen alın kırışıklıkları kişileri yaşlı gösterir.

Bazı kişilerde genetik olarak alın bölgesindeki frontalis kası daha güçlüdür. Kaş kaldırma mimiğini çok kullanırlar ve genç yaşta alınlarında yatay kırışıklıklar oluşur bu ailevi bir özelliktir. Ailedeki diğer kişilerde de olabilir. Alın bölgesindeki yatay çizgileri azaltmak için en uygun tedavi alın bölgesi botoks uygulamasıdır.

Alın botoksunda dikkat edilecek konular; alın bölgesi botoksu kaşları düşürebilir bu nedenle çok dikkatli olunması gereken bir alandır. Alın botoksu mutlaka deneyimli uzman hekimler tarafından yapılmalıdır. Çünkü yukarıda anlattığım gibi alın bölgesindeki frontalis kasının görevi kaşları kaldırmaktır. Biz botoks yaparak bu kası felç ediyoruz, yani çalışmasına engel oluyoruz. Eğer az doz yapılırsa yanı az miktarda botoks yapılırsa yeterince etkili olmaz kas yine güçlü kasılır kırışıklıklar yine oluşur. Eğer çok yapılırsa kas hiç hareket edemez kaşlar aşağı doğru düşer yorgun baygın bir ifade oluşur. Bu nedenle kırışıklık oluşmayacak kadar fakat kaşları düşürmeyen bir doz ayarlanmalıdır. Bu doz kişiden kişiye farklıdır. Kasları çok güçlü kırışıklıkları derin özellikle erkek hastalarda kas kalın olduğu için daha fazla botoks yapmak gerekir. İnce yapışı kadın hastalarda daha az botoks dozu uygulanmalıdır. Bu nedenle uzman doktor tarafından uygulama yapılması elzemdir.

En iyi alın botoksu, alın bölgesindeki kırışıklıkları yok eden bunu yaparken mimiklere engel olmayan, kaşları düşürmeyen botoksdur. İfadeniz ve görüntünüz değişmemiş olması gerekir Yani sizi irisi gördüğünde botoks mu yaptırdın demez. Sende bir değişiklik var güzel olmuşsun der. En iyi alın botoks etkisi için kaşların hemen üzerine botoks uygulaması yapılmamalıdır.

Alın botoksu yan etkileri, alın botoksu istemediğimiz yan etkileri yukarıda söylediğimiz gibi kaş düşmesidir. Bunun yanı sıra uygun yapılmayan botoks asimetri oluşturabilir yani birkaç yukarıda bir kaş aşağıda olur. Bu görüntü olmaması için botoks uygulaması tüm alın bölgesine eşit uygulanmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir