Bodrum Masseter Botoks, Bodrum Masseter Botoks Fiyatları, Bodrum Botoks Yapan Doktorlar ve Bodrum En İyi Botoks Yapan Doktor için bizi arayın. Masseter Botoks çenede oluşan masseter hipertrofisi tedavisinde kullanılır. Masseter büyümesi olarak adlandırılan bu durumda çene bölgesinin yan kısmındaki masseter kasını büyütür. Bu kasın dışarında görünecek kadar büyümesindeki nedenler arasında dil gıcırdatma ve sıkma yer alıyor. Ayrıca sakız çiğnemek ve sık sık sert et tüketilmesi de bu kasın büyümesindeki nedenle arasında yer alır. Bu rahatsızlığın tedavisinde masseter botoks uygulaması tercih edilir. Bu uygulamada yüzün alt kısmı inceltilir. Yüzün alt kısmındaki şekil bozuklukları bu uygulama ile tedavi edilir. İnsanlar stresli ve yoğun dönemlerde dişlerini sıkar. Bu durum alışkanlık haline geldiğinde çene kasları aşırı büyür. Bu durumun tedavisinde çene botoksu da denilen bu uygulama devreye girer.

Masseter Botoksu Neden Yapılır?

Masseter Botoks çene kasının büyümesinde kullanılır. Fonksiyonel açıdan bu kasın büyümesinde herhangi bir sorun olmasa da estetik açıdan rahatsız edici olacaktır. Çünkü bu durumlarda çene yanlara doğru genişliyor. Yüz şekli de kareyi andırıyor. Özellikle kadınlarda daha ser ve erkeksi yüz hatları ortaya çıkarıyor. Bu kasın anormal derecede büyümesi estetik kaygılarının yanında uyku sırasında diş sıkma ve gıcırdatma problemlerine de davetiye çıkarır. Bu nedenle masseter botoks tedavisi ile sorunlar da ortadan kaldırılmış olur. Diş sıkma ve gıcırdatma sorunlarında hem ağrı hem de dişlerde hasar oluşabilir. Bu durumdan kurtulmakta sağlık sorunlarının giderilmesi anlamına gelir. Bunun için çene botoksu uygulaması hem estetik hem de sağlık açısından tedavi edicidir.

Masseter Botoks Faydaları

Masseter Botoks işleminin avantajları vardır. Bu işlem oldukça güvenli bir uygulamadır. Cerrahi müdahale olmadan yapılan tedavi plastik cerrahi gibi riskler barındırmaz. Çene yapısının inceltilmesini sağlayan çene botoksu tedavisi ile kare görünüm daha ince ve oval hale dönüşür. Çene kaslarının boyu küçülür ve daha belirgin, ince bir çene hattı elde edilmiş olur. Diş gıcırdatması ve çene sıkmasından dolayı ortaya çıkan ağrılarda bu botoks enjeksiyonu ile tedavi edilmiş olur. Bu uygulamayı çene şeklinden memnun olmayan yetişkinler rahatlıkla yaptırabilir. Emziren anneler, genel sağlık durumu yerinde olmayanlar ve hamilelere de bu tedavi önerilmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir